KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 24W
DataSheet
KTPS24-12020DT-2P-VI-P1 PDF
Type Description
Series:KTPS24 (24W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):24 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.46" L x 1.97" W x 1.34" H (88.0mm x 50.0mm x 34.0mm)