EMMA150200-P6P-IC
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
DataSheet
EMMA150200-P6P-IC PDF
Type Description
Series:EMMA (30W)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:4.28" L x 2.44" W x 1.45" H (108.7mm x 62.0mm x 36.7mm)