DA10-050UK-M
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
DataSheet
DA10-050UK-M PDF
Type Description
Series:DA10-M (10W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:United Kingdom
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:BS 1363
Size / Dimension:2.36" L x 1.98" W x 1.90" H (60.0mm x 50.2mm x 48.3mm)