QFWB-36-24-US01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
DataSheet
QFWB-36-24-US01 PDF
Type Description
Series:QFWB-36 (36W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.82" L x 1.78" W x 1.26" H (97.1mm x 45.1mm x 32.0mm)