QFWC-18-12-USCR
Description
AC/DC WALL MT ADPT 5V/9V/12V 18W
DataSheet
QFWC-18-12-USCR PDF
Type Description
Series:QFWC-18 (18W)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:5V, 9V, 12V
Current - Output (Max):3A, 2A, 1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C Receptacle
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:1.89" L x 1.89" W x 1.10" H (48.0mm x 48.0mm x 28.0mm)