CPP15A24N
Description
5V15A 18-36VIN 2X2 CHASSIS MNT N
DataSheet
CPP15A24N PDF
Type Description
Series:CPP (100W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):15A
Power (Watts):75W
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:92%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:2.00" L x 2.00" W x 1.20" H (50.8mm x 50.8mm x 30.5mm)