VHK50W-Q24-S5
Description
DC/DC CONVERTER 5V 50W
DataSheet
VHK50W-Q24-S5 PDF
Type Description
Series:VHK50W (50W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):50W
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Efficiency:79%
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm)