VTB24SC110-O
DataSheet
VTB24SC110-O PDF
Type Description
Series:VTB-SC-O (50W)
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):85V
Voltage - Input (Max):160V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):60W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:80%
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.30" L x 3.82" W x 1.46" H (160.0mm x 97.0mm x 37.0mm)