LI100-20B24PR2
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
AC DC CONVERTER,100W, 24VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LI100-20B24PR2 PDF
Type Description
Series:LI100-20BxxPR2 (100W)
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):101W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.28" L x 2.76" W x 3.65" H (58.0mm x 70.0mm x 92.7mm)