LO30-10B05
Description
AC DC CONVERTER,20.5W, 5VDC
DataSheet
LO30-10B05 PDF
Type Description
Series:LO30-10Bxx (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.1A
Power (Watts):21W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:78%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.06" H (76.2mm x 50.8mm x 27.0mm)