QPDF-320-12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 320W
DataSheet
QPDF-320-12 PDF
Type Description
Series:QPDF-320 (320W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:88 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):25A
Power (Watts):320W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:86%
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.92" L x 4.53" W x 1.97" H (226.5mm x 115.0mm x 50.0mm)