LD12W-48-C0125-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 24-48V 125MA
DataSheet
LD12W-48-C0125-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:16 ~ 48V
Current - Output (Max):125mA
Power (Watts):12 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:4.04" L x 1.48" W x 0.95" H (102.6mm x 37.6mm x 24.1mm)