RACT25-1050
Description
LED SUPPLY CC AC/DC 25W 12-24V
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACT25-1050 PDF
Type Description
Series:RACT25 (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):198VAC
Voltage - Input (Max):264VAC
Voltage - Output:12 ~ 24V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Triac
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP20
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:84%
Termination Style:Screw Terminal
Size / Dimension:4.72" L x 1.77" W x 1.10" H (120.0mm x 45.0mm x 28.0mm)