LD20W-28-C0700-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 10-28V 700MA
DataSheet
LD20W-28-C0700-RD PDF
Type Description
Series:LD20W
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:10 ~ 28V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:81%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)