LED40W-036-C1100
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.1A
DataSheet
LED40W-036-C1100 PDF
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:12 ~ 36V
Current - Output (Max):1.1A
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 4
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)