LXD26-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
DataSheet
LXD26-1050SW PDF
Type Description
Series:LXD26 (26W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:13 ~ 25V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):26 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 3.07" W x 1.06" H (80.0mm x 78.0mm x 27.0mm)
Approval Agency:CE, cULus, EN
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LED DRIVER 20W .350MA PHASE CUT