DLE25PS36
Manufacturer
XP Power
VIGOR # :
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 24-36V .7A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
DLE25PS36 PDF
Type Description
Series:DLE25 (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:80%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.68" L x 2.89" W x 1.29" H (93.5mm x 73.5mm x 33.0mm)