LED60W-043
Description
LED DRIVER CV AC/DC 43V 1.4A
DataSheet
LED60W-043 PDF
Type Description
Series:LED-60W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:43V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):60 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.25" L x 2.81" W x 1.83" H (184.0mm x 71.3mm x 46.5mm)