LXV100-024SW
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4.05A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LXV100-024SW PDF
Type Description
Series:LXV100 (100W)
Package:Box
Part Status:Last Time Buy
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):4.05A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:93%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.24" L x 2.66" W x 1.46" H (184.0mm x 67.5mm x 37.0mm)