ACE-X10-55-190
Description
10W EMERG BACK-UP BATT & INV
DataSheet
ACE-X10-55-190 PDF
Type Description
Series:ACE-X10-55-190 (10W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:15 ~ 55V
Current - Output (Max):190mA
Power (Watts):10 W
Ratings:IP30
Operating Temperature:0°C ~ 55°C
Efficiency:71%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.23" L x 2.48" W x 1.18" H (132.8mm x 63.0mm x 30.0mm)