LD35W-54-C0700-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 18-54V 700MA
DataSheet
LD35W-54-C0700-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:18 ~ 54V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):38 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP65
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.39" L x 1.05" W x 1.02" H (213.1mm x 26.7mm x 25.9mm)