LD16W120-24-C0700-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 14-24V 700MA
DataSheet
LD16W120-24-C0700-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):132VAC
Voltage - Output:14 ~ 24V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):17 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:83%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)