VLM100W-24
Manufacturer
ERP Power
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CV 120-277VAC 24VDC
Catalog
LED Drivers
DataSheet
VLM100W-24 PDF
Type Description
Series:VLM100 (96W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:-
Ratings:IP20
Operating Temperature:90°C
Efficiency:93%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.39" L x 1.02" W x 0.75" H (137.0mm x 26.0mm x 19.0mm)