LD40W-24-C1670
Description
LED DRIVER AC/DC CC 8-24V 1.67A
DataSheet
LD40W-24-C1670 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:8 ~ 24V
Current - Output (Max):1.67A
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)