LXD96-0350SW
Manufacturer
UltraVolt
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 137-274V
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LXD96-0350SW PDF
Type Description
Series:LXD96 (96W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:137 ~ 274V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:92%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.91" L x 2.66" W x 1.46" H (201.0mm x 67.5mm x 37.0mm)