7006-H-700
Description
LED DRIVER CC AC/DC 700MA
DataSheet
7006-H-700 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):8VAC
Voltage - Input (Max):24VAC
Voltage - Output:-
Current - Output (Max):700mA
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Efficiency:95%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.00" L x 0.50" Dia (51.0mm x 13.0mm)
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ESS040W-0900-42
ESS040W-0900-42
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 900MA
LED DRIVER 12W .350MA 0-10V IP67
HLG-320H-20
HLG-320H-20
LED DRVR CC/CV AC/DC 20V 15A
7006-H-700
7006-H-700
LED DRIVER CC AC/DC 700MA