LD40W230-36-C1100-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 22-36V 1.1A
DataSheet
LD40W230-36-C1100-TL PDF
Type Description
Series:LD40W-TL
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):208VAC
Voltage - Input (Max):300VAC
Voltage - Output:22 ~ 36V
Current - Output (Max):1.1A
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 50°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)