IDPC-45A-700
Description
LED DRVR CC AC/DC 38-64V 700MA
DataSheet
IDPC-45A-700 PDF
Type Description
Series:IDPC-45 (45W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:38 ~ 64V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):45 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
Efficiency:85%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.72" L x 2.62" W x 0.98" H (120.0mm x 66.5mm x 25.0mm)