LXD75-0700SH
Description
LED DRIVER CC AC/DC 53-107V
DataSheet
LXD75-0700SH PDF
Type Description
Series:LXD75H (75W)
Package:Bulk
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):249VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:53 ~ 107V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.74" L x 3.46" W x 1.54" H (222.0mm x 88.0mm x 39.0mm)