HVG-480-48B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 24-48V 10A
DataSheet
HVG-480-48B PDF
Type Description
Series:HVG-480 (480W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:24 ~ 48V
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):480 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:95%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)