LXD36-0450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 40-80V 450MA
DataSheet
LXD36-0450SW PDF
Type Description
Series:LXD36 (36W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:40 ~ 80V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):36 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193.0mm x 42.5mm x 34.5mm)