LXD150-1400SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 54-107V
DataSheet
LXD150-1400SW PDF
Type Description
Series:LXD150 (150W)
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:54 ~ 107V
Current - Output (Max):1.4A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:92.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm)