LXD85-5000SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-30V 5A
DataSheet
LXD85-5000SW PDF
Type Description
Series:LXD85 (85W)
Package:Box
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:16 ~ 30V
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):85 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:-
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 60°C
Efficiency:-
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm)