LP75W-48-C1560-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 16-48V 1.56A
DataSheet
LP75W-48-C1560-RD PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:16 ~ 48V
Current - Output (Max):1.56A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.10" L x 2.33" W x 1.47" H (129.5mm x 59.2mm x 37.3mm)