A011-D-V-700
Description
LED DVR CC BUCK-BOOST 48V 700MA
DataSheet
A011-D-V-700 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output:48V (Max)
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):34 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog, PWM
Features:SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.00" L x 1.20" W x 0.38" H (50.8mm x 30.5mm x 9.5mm)