LD30W-42-C0700
Description
LED DRIVER AC/DC CC 14-42V 700MA
DataSheet
LD30W-42-C0700 PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:14 ~ 42V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.31" L x 1.69" W x 0.98" H (134.9mm x 42.9mm x 24.9mm)