LXV300-024SH
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 12.5A
DataSheet
LXV300-024SH PDF
Type Description
Series:LXV300H (300W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):249VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):300 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:10.16" L x 3.69" W x 1.75" H (258.0mm x 93.6mm x 44.5mm)