LD96W-48-C2000-TL
Description
LED DRIVER AC/DC CC 28-48V 2A
DataSheet
LD96W-48-C2000-TL PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:28 ~ 48V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.34" L x 2.40" W x 1.50" H (161.0mm x 61.0mm x 38.1mm)