HVG-320-42B
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 21-42V 7.6A
DataSheet
HVG-320-42B PDF
Type Description
Series:HVG-320 (320W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):180VAC
Voltage - Input (Max):528VAC
Voltage - Output:21 ~ 42V
Current - Output (Max):7.6A
Power (Watts):319 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:93.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.26" L x 3.54" W x 1.72" H (235.2mm x 90.0mm x 43.8mm)