LED09W230-028-C0350-LT
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 17-28V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LED09W230-028-C0350-LT PDF
Type Description
Series:LED-LT (9W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):-
Voltage - Input (Max):300VAC
Voltage - Output:17 ~ 28V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):9 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.35" L x 1.42" W x 0.90" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)