IDPC-25A-700
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRVR CC AC/DC 25.2-36V 700MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
IDPC-25A-700 PDF
Type Description
Series:IDPC-25 (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):295VAC
Voltage - Output:25.2 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog, PWM
Features:SCP
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Efficiency:81.5%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)