DLG100PS48
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 48V 2.1A
DataSheet
DLG100PS48 PDF
Type Description
Series:DLG (100W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Efficiency:90.5%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)