TV02W800B-HF
Description
TVS DIODE 80V 129V SOD123
DataSheet
TV02W800B-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):80V
Voltage - Breakdown (Min):88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:129V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.55A
Power - Peak Pulse:200W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)