TV06B180JB-HF
Description
TVS DIODE 18V 29.2V SMB
DataSheet
TV06B180JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.55A
Power - Peak Pulse:600W