ATV30C301JB-HF
Description
TVS DIODE 300V 486V DO214AB
DataSheet
ATV30C301JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):300V
Voltage - Breakdown (Min):335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.17A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)