CPDF12V-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12V 15V 1005/SOD323F
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CPDF12V-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:25W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:12pF @ 1MHz