1.5SMCJ13
Description
TVS SMC 13V 1500W UNI
DataSheet
1.5SMCJ13 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):63A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)