BOX1-18082-2B100
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
SPEAKER BOX WITH WIRES - 1 SPEAK
Catalog
Speakers
DataSheet
BOX1-18082-2B100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose, Enclosure Included
Frequency Range:900 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:900Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Wire Leads
Efficiency - Testing:1.575" L x 0.472" W (40.00mm x 12.00mm)
Efficiency - Type:0.157" (4.00mm)