AW24TH-U-SM
Manufacturer
Artaflex Inc.
VIGOR # :
Description
RX TXRX MODULE 802.15.4 U.FL SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
AW24TH-U-SM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:Zigbee®
Modulation:-
Frequency:2.4GHz
Data Rate:250kbps
Power - Output:24.2dBm
Sensitivity:-105dBm
Serial Interfaces:SPI, UART
Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part:-
Memory Size:256kB Flash, 8kB RAM
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Current - Receiving:24mA
Current - Transmitting:29mA
Mounting Type:Surface Mount
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C