BFC-D40-22-1-002
Manufacturer
BDNC (Holding) Limited
VIGOR # :
Description
SPEAKER VLO 1-OHM 40MM
Catalog
Speakers
DataSheet
BFC-D40-22-1-002 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Subwoofer
Frequency Range:10 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:Paper
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Eyelet
Shape:1.567" Dia (39.80mm)
Material - Cone:0.866" (22.00mm)